Skip Navigation Website Accessibility

Calendar


10:30 am
Project Linus Day (Temple)
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
11:00 am
Kids Corral (K)(April)
10:30 am
Sit-N-Sew (Temple)
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
2:00 pm
Scan N Cut Project (K)
10:30 am
Serger Academy 4 thread (K)
11:00 am
Basic Embroidery Machine (Killeen)
10:30 am
Sit-N-Sew (Temple)
10:30 am
Kimberbell Club W
1:00 pm
Baby Lock Cover & Chain Stitch Class- Ovation, Evolution, Triumph (K)
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
11:00 am
Mystery Quilt (T)
4:00 pm
Basic Serger (Killeen)
10:30 am
Sit-N-Sew (Killeen)
1:00 pm
Basic Sashiko (W)
2:00 pm
Cork Society (T)
10:00 am
Kimberbell Broomhilda (Temple)
10:30 am
Basic Serger (Temple)
12:00 pm
Jagged Edge Quilt K
10:30 am
Sit-N-Sew (Killeen)
11:00 am
Destiny / Dream Machine (Temple)
9:00 am
Bernina Academy
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
2:30 pm
Free Block June (K)
9:00 am
Bernina Academy
10:30 am
The Big Easy Bag W
2:00 pm
Basic Sewing Machine (Killeen)
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
2:00 pm
Halloween Table Topper! (T)
3:00 pm
Dresden BOM - Block of the Month (Killeen)
5:00 pm
Dresden BOM - Block of the Month (Killeen)
11:00 am
Destiny/Dream Machine Club (W)
11:30 am
Quilter's Creative Touch (T)
2:00 pm
Stuffed Pumpkin K
2:30 pm
Quilter's Creative Touch (T)
10:30 am
Digitizing for the Christmas & New Years
11:00 am
Basic Embroidery Machine (Waco)
2:00 pm
Block Party (K) June
2:00 pm
Basic Serger (Waco)
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
11:00 am
Basic Serger (Killeen)
2:00 pm
Stuffed Pumpkin (T)
11:00 am
Accuquilt Go Cutter Project T
2:00 pm
Basic Embroidery Machine (Killeen)
2:00 pm
Basic Scan N Cut (Waco)
10:30 am
Sit-N-Sew (Killeen)
10:30 am
Intro to Bernina v8.1 Software (1) T
10:30 pm
Sebago Tote (W)
10:30 am
Free Block July (Temple)
11:30 am
Cork Society (W)
1:00 pm
Intermediate Block Quilt (Temple)
2:00 pm
Sewing With Friends August (Killeen)
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
11:00 am
Destiny/Dream Machine Class (K)
10:30 am
Mystery Block of the Month (W)
11:00 am
Falling Star Quilt (K)
1:00 pm
Advanced Feet Class W
10:30 am
Sit-N-Sew (Waco)
11:00 am
Learning the Sashiko (K)
2:30 pm
Halloween Table Topper (K)
1:00 pm
Embroidery Club W
2:30 pm
Fall Table Runner (K)
11:00 am
Catch All Caddy K
11:00 am
Sew Together Bag (Temple)