Calendar


10:30 am
Sit N Sew (K)
10:30 am
Sit N Sew W
11:30 am
Quilters Creative Touch K
11:30 am
Quilter's Creative Touch (T)
11:00 am
AG Snack Bags K
2:00 pm
Mylar Spring Splendor (T)
2:00 pm
Basic Serger W
10:30 am
Scrappy Bag (K)
11:00 am
Basic Sewing Machine Operations T
2:00 pm
Basic Embroidery Machine T
2:00 pm
Kimberbell Club W
10:30 am
Sit N Sew (K)
10:30 am
Sit N Sew W
2:00 pm
Basic Quilting Piecing (T)
10:00 am
Kids Corral Class Wallet (K)
10:30 am
Hotsy Totsy Bag (W)
11:00 am
Mystery Quilt (T)
10:30 am
Sit N Sew T
10:30 am
Sit N Sew W
2:00 pm
Petunia Quilt 1-2-3 K
10:30 am
Sit N Sew (K)
11:00 am
Destiny/Dream Machine Club W
6:00 pm
Destiny/Dream Machine Club W
11:00 am
Shoe lace Charms (T)
2:00 pm
Basic Sewing Machine Operations W
10:30 am
Sit N Sew (K)
10:30 am
Sit N Sew W
1:00 pm
Free Accuquilt GO! Block (W)
2:30 pm
Free Block August (K)
11:00 am
Basic Sewing Machine K
11:00 am
Embroidery Club W
2:00 pm
Basic Embroidery Machine K
2:00 pm
Basic Embroidery Machine T
2:00 pm
Basic Sewing Machine Operations T
6:00 pm
Scrappy Block of the Month W
10:30 am
Sit N Sew T
10:30 am
Sit N Sew W
3:30 pm
Anita Goodesign Quilting & Embroidery Periodic Table Class #2 (K)
10:30 am
Kimberbell Broomhilda
2:00 pm
Texas Flag Quilt (W)
2:30 pm
Block Party (K)
2:00 pm
Kit Pillow
2:00 pm
Baby Lock Journey/Unity Club W
2:30 pm
Zig Zag Table Runner
6:00 pm
Beginning Piecing W
9:30 am
Anita Anitas-University Event- Bell County Expo Center
9:30 am
Anita-U: Anitas-University Event- Bell County Expo Center (T W K)
9:30 am
Anita Anitas-University Event- Bell County Expo Center
9:30 am
Anita-U: Anitas-University Event- Bell County Expo Center (T W K)
12:00 am
Basic Feet T
2:00 pm
Texas Mylar 1 (W)
5:30 pm
Dresden BOM
2:00 pm
Petunia Quilt 1-2-3 T
2:00 pm
Basic Feet W
2:30 pm
Mylar Madness Vintage Sewing Machines 1-2-3 (T)
10:30 am
Sit N Sew (K)
10:30 am
Charmed Adventure (T)
10:30 am
Sit N Sew W
11:00 am
Free Block (T)
1:00 pm
Serger Bee Project (W)
1:30 pm
Double Wedding Ring Quilt T
10:30 am
Sit N Sew T
11:00 am
Alphabet Quilt (K)
2:00 pm
Mystery Block of the Month (W)
10:30 am
Bernina 8 Software T
1:00 pm
Catch All Caddy K
1:00 pm
Basic Embroidery Machine W
10:30 am
Sit N Sew T
2:00 pm
Spirit/ Flourish Class (W)
10:30 am
Sit N Sew T
10:30 am
Sit N Sew T
2:00 pm
Advanced Feet Class W
10:30 am
Sit N Sew T
2:00 pm
Petunia Quilt 1-2-3 W
10:30 am
Sit N Sew (K)
10:30 am
Scrappy Bag (K)
10:30 am
Sit N Sew W
2:00 pm
Edge to Edge Quilting (T)