Calendar


10:30 am
Anita Goodesign Playhouse Play Mask
10:30 am
Sit N Sew T
2:00 pm
Kimberbell Club W
10:30 am
Sit N Sew (K)
1:00 pm
Accuquilt Go Cutter Free Block of The Month T
10:30 am
Kids Corral Class Wallet (K)
10:30 am
Bernina 8 Software T
11:00 am
Basic Sewing Machine Operations T
1:00 pm
Embroidery with Friends March (K)
2:00 pm
Basic Embroidery Machine T
3:30 pm
Wacky Wheels Quilt
1:00 pm
Basic Embroidery Applique (K)
1:00 pm
Anything Goes Bag Part 2 (T)
6:00 pm
Basic Sewing Machine W
11:00 am
Kimberbell Mug Rugs (K)
11:00 am
Free Block (T)
1:30 pm
Basic Binding (T) Double fold
1:30 pm
Double Fold Binding Class
10:30 am
Basic Embroidery Machine K
10:30 am
Sit N Sew T
2:30 pm
Egg Runner K
5:00 pm
Destiny/Dream Machine Club W
2:00 pm
Happy Birthday Table Topper Applique (K)
10:30 am
Hat in the Bag Class
10:30 am
Sit N Sew T
11:00 am
Embroidery Club W
10:30 am
Sit N Sew T
10:30 am
Sit N Sew W
3:30 pm
Anita Goodesign Quilting & Embroidery Periodic Table Class #2 (K)
10:30 am
Sit N Sew (K)
6:00 pm
Destiny/Dream Machine Club W
10:30 am
Kids Corral Class Wallet (K)
10:30 am
Sit N Sew W
2:00 pm
Coloring 101 K
2:00 pm
Easter Table Topper (K)
6:00 pm
Unity Owner's Club W
2:30 pm
Free Block May (K)
6:00 pm
The Charleston
10:30 am
Basic Sewing Machine K
1:30 pm
Basic Embroidery Machine K
2:00 pm
Basic Sewing Machine W
2:00 pm
Basic Sewing Machine Operations W
10:30 am
Basic Sewing Machine K
10:30 am
Sit N Sew W
5:30 pm
Intermediate Block Building March (K)
10:30 am
Sit N Sew W
11:00 am
Sweet Tooth Block of the Month T
2:30 pm
Mylar Madness Spring Splendor 1 (W)
5:00 pm
Sweet Tooth Block of the Month T
2:00 pm
Flange Binding Class K
2:00 pm
Mylar Texas 3 (3 of 3)
6:00 pm
Scrappy Block of the Month W
6:00 pm
Kimberbell Hello Sunshine
10:30 am
Sit N Sew T
11:00 am
Anita Goodesign Floral Cutwork Tea Towels
1:30 pm
Free Motion Quilting K
6:00 pm
Quilting Ruler Club (W)
12:00 am
Stabilizer 101 T
10:00 am
Tuffet Class
10:30 am
Sit N Sew (K)
11:00 am
Needles 101 T
2:00 pm
Stabilizer 101 T
10:30 am
Free Motion Mug Rugs (K)
10:30 am
Sit N Sew T
2:00 pm
Mystery Block of the Month (W)
10:00 am
April Showers (K)
2:00 pm
Sewing With Friends March K
2:00 pm
Serger Key-chain Project W
11:00 am
Floral Zipper Bag (K)
2:00 pm
Bag A Palooza Adorable Bag March K
2:00 pm
Easter Table Runner
2:00 pm
Spirit/ Flourish Class (W)
10:30 am
Charmed Adventure (T)
10:30 am
Sit N Sew W
2:00 pm
Block Party March
10:30 am
Sit N Sew (K)
10:30 am
Sit N Sew W
11:00 am
Destiny II/Dream Machine Club (T)
5:00 pm
Destiny II/Dream Machine Club (T)
10:30 am
Sit N Sew T
6:30 pm
Sew and Wine
10:30 am
Project Linus Day K
10:30 am
Tuffet Class